Гилгеус-Александър отбелязва 30 точки за 3 четвърти като Тъндър топ Джаз 134-120
AP News | 2023-12-12 | 05:40:18

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Шай Гилгеус-Александър вкарва 30 точки за три четвърти, а Оклахома Сити Тъндър победи Юта Джаз със 134-120 в понеделник вечерта.

Осман Диенг имаше рекорд за сезона от 18 точки при 6-за-7 стрелба от пейката. Той игра в 13 мача този сезон и се движеше напред-назад между Тъндър и филиала на G-лигата на отбора, Оклахома Сити Блу.

Джош Гиди добави 12 точки, 10 борби и осем асистенции само за 24 минути, а Чет Холмгрен имаше 16 точки и осем борби за Тъндър, които спечелиха четири от пет, за да затвърдят второто си място в класирането на Западната конференция.

Кейонте Джордж, новобранец от Бейлър, отбеляза най-добрите 30 точки за сезона за Джаз. Колин Секстън имаше 20, а Симон Фонтекио добави рекордните за сезона 19. Джордан Кларксън, голмайстор номер 2 на Юта този сезон, имаше само осем точки при стрелба 3 за 13.

Лидерът в резултата на Джаз Лаури Марканен отпадна за осми пореден мач с разтегнато ляво подколенно сухожилие. Юта падна до 3-5 без него.

Исая Джо удари ъглова тройка при сирена за втората четвърт, за да даде преднина на Тъндър от 66-52 на полувремето. Гилгеус-Александър вкара 15 точки, а Диенг имаше 12 точки за 10 минути през първото полувреме. Фонтекио вкара 15 преди почивката за Юта.

Оклахома Сити стреля 65% от терена през третата четвърт, за да увеличи преднината си до 111-75. Гилджъс-Александър отбеляза 15 точки при стрелба 6 за 6 през периода.

Джаз: Организирайте Ню Йорк Никс в сряда.

Тъндър: Посетете Сакраменто Кингс в четвъртък.